Trwałe usuwanie danych

Trwale usuwamy dane z twardych dysków i innych nośników. Gdy wymieniamy komputery lub jakiekolwiek dyski twarde lub pamięciu na nowe, zapominamy najczęściej, że stwarzamy duże zagrożenie udostępnienia naszych tajemnic jakie na dyskach się znajdują. Zwykły użytkownik nie jest w stanie skutecznie skasować żadnego pliku. W tym celu należy udać sie do specjalistycznej firmy. Nieodwracalne usunięcie danych z powierzchni 1 dysku lub pamięci o wielkości GB trwa ok. 5 minut i kosztuje "złotówkę" + VAT.


Usuwanie danych wykonujemy zgodnie z najwyższymi standardami na świecie (Standard bezpiecznego usuwania danych z nośników magnetycznych (DOD) 5220-22 M Departamentu Obrony USA).


Koszt usuwania danych to 1 zł + VAT za każdy 1 GB powierzchni dysku. Ze względów technicznych nie przyjmujemy zamówień o wartości niższej niż 200 zł + VAT. 


Jakie materiały najczęściej zostawiamy na dyskach i pamięciach przenośnych?


Osoby prywatne: pocztę elektroniczną, wszelkiego typu dokumenty, zdjęcia, filmy, materiały o dużym stopniu prywatności (nawet intymne). Firmy i urzędy: bazy danych, pocztę elektroniczną, wszelkiego typu dokumenty, faxy, wszelkiego typu informacje chronione prawem.