Bezpieczne przelewy

Jak się zabezpieczyć przed oszustami, ktorzy wykradają hasła i wyłudzają pieniądze?


Ostatnio, nasi klienci, często pytają nas jak się zabezpieczyć przed oszustami, ktorzy wykradają hasła, monitorują pocztę i próbują podszywać się pod innych kontrahentów. Najczęstszym sposobem wyłudzania, jest podszywanie się pod inną firmę i podawanię fałszywego numeru konta bankowego.


Walką z wykradaniem haseł jest bardzo trudna, zwłaszcza w systemach typu Windows, bardzo łatwych do zaatakowania i słabo chronionych przez oprogramowanie aktywirusowe. Nie należy ślepo ufać we wszystko co czytamy w mailach. Należy zachować ostrożność i nie otwierać żadnych nieoczekiwanych załączników.


Jest jednak jeden bardzo prosty sposób na sprawdzenie oszusta. Prośba na wpłacenie z tego nowego konta bankowego, na nasze, jakieś małej kwoty, ktora za kilka dni zostanie zwrócone, np. 2 zł 50 groszy.


Gdy otrzymujemy przelew bardzo łatwo sprawdzić kto jest właścicielem konta nadawcy. To jest bardzo trudne do podrobienia, ponieważ banki bardzo tego pilnują. Gdy prosimy o taką operację, uwiarygadniającą nowy numer rachunku bankowego, oszustwo bardzo szybko wychodzi na jaw, nawet gdy tylko próbujemy namówić do tego "naszego kontrahenta".


Prosze się nie wachać i śmiało żądać takiego właśnie potwierdzenia zmiany konta bankowego do przelewów. To jest najlepszy sposób na sprawdzenie komu przelewamy pieniądze.


WEBMEDIA Europe Ltd


Tematy postu: